Den 21: Voda

Víte, co je základem spokojeného manželství? Dělat všechno společně. Když tvá žena myje nádobí, tak s ní umývej nádobí. Když jde nakupovat, tak s ní jdi nakupovat. A když vytírá podlahu, tak s ní vytři podlahu.

Rosťův oblíbený vtip

Výše uvedené tvrzení lze volně parafrázovat na soužití s Pepíkem. I on chce všechno dělat společně. Co dělá maminka, to chci dělat taky. O věcech, které souvisí s vodou, to platí dvojnásob. 

Když umývá nádobí, tak s ní myji nádobí

O mytí nádobí už byla řeč. Což o to, v létě je to legrace. V zimě už je to podstatně méně zábavné. Pepík totiž opravdu nesnáší, když si namočí oblečení (což se mu ani nedivím, kdo by chtěl chodit v mokrém, že) - to pak chodí a ukazuje na mokrý rukáv či břicho a okamžitě se chce převléct. Problém je, že nemá rád, když mu vyhrnu rukávy, to si je okamžitě stahuje dolů - takže každá jeho asistence u umývání nádobí obvykle končí převlíkáním.

Když vytírá podlahu, tak s ní vytřu podlahu ..

Pořád ještě mám v živé paměti loňský Štědrý den. Bylo odpoledne a Rosťa se rozhodl, že ještě vytře podlahu, abychom to měli hezké. Bohužel k vytírání přizval i našeho syna, který se zvládl zmáchat asi během prvních pěti vteřin.  Takže půl minuty zábavy a pak komplet celého převlíct. (Ale myslím, že podle Pepíka ta půlminuta za to stála!)

Koupání, koupání, všechny smutky zahání...

Co by to bylo za článek o vodě, kdyby nebyla řeč o cachtání v bazénu. Nebo aspoň ve vaně. Že je náš Pepík vodomil se ukázalo už loni, když jsme chodili na vaničkování a posléze na plavání. Vzpomínáte? Pro připomenutí - mrkněte fotky z plavání ve Slůněti.

K parnému létu patří koupání. Na koupaliště či přírodní nádrž jsme se tentokrát nedostali, ale bazének na zahradě je taky fajn.