Den 4. Řezání dřeva

Jednou z důležitých akcí, které proběhly v letošním roce, bylo řezání dřeva. Bylo by škoda se k němu nevrátit, aspoň telegraficky. 

Řezání dřeva bylo domluveno už na duben. Jenže mezitím Rosťa onemocněl. Já vím, asi si řeknete "rýmička, kašlíček", jenže Rosťa když něco dělá, tak to dělá důkladně, takže marodil, takže tentokrát to byla tuším hnisavá angína a dvoje antibiotika a 14 dnů pěkně v klidovém režimu.

Dobrá, řezání tedy přesuneme. Pravda, chlápek, co nám řezal dřevo, z toho nebyl dvakrát nadšený, když jsme mu to zrušili na poslední chvíli, ale nakonec nám to přesunul na půlku května.

Když pak Rosťa i v termínu druhého řezání znova onemocněl, představa, že bychom to zrušili, byla dost nereálná. No naštěstí máme kolem sebe dost lidí, kteří jsou ochotní přijet na brigádu a přiložit ruku k dílu, a tak druhý pokus v půlce května už klapnul.

Počasí bylo fakt příšerné. Čtrnáct dní předtím ani kapka, čtrnáct dnů potom totéž, ale zrovna ony čtyři dny pršelo a pršelo a pršelo... téměř pořád. Pravda, ve světlých chvilkách "jenom" mrholilo.

Těžko psát s mnohaměsíčním zpožděním. Víte co, tak se na to podívejte, jak to vypadalo.

Nakulování klády poprvé ...


... a nakulování klády podruhé

Řezání horní vrstvy obsahující kůru

Řezání prkna

Podtrženo sečteno - Nakonec jsme to nějak udolali.  Jestli chcete vidět víc než je ve videích, mrkněte na fotky